הציפייה המשתקת לזמינות דיגיטלית 24/7

שלחת הודעת טקסט – אבל עברה שעה, והחבר שלך עדיין לא ענה להודעה שלך. למה אתה כל כך כועס על זה?

 

עברה שעה, והטלפון שלך לא צלצל כפי שציפית.

 

שלחת הודעת טקסט, מצפה לתשובה מהירה, אבל אתה עדיין מחכה. עם כל דקה שעוברת, אתה נהיה יותר ויותר כועס וממורמר. כמה קשה לקחת שתי שניות ולהגיד שתגיב מאוחר יותר? אתה חושב. ואז, ככל שאתה מחכה יותר, אתה מתחיל לדאוג. מה אם החבר שלך כועס עליך, וההודעה שלך לא הייתה רצויה? מה אם איכשהו פירשת לא נכון את מערכת היחסים שלך איתם? מה אם הם נפגעים?

 

בעוד שלאנשים מסוימים אכפת הרבה פחות מהמהירות שבה חבר מגיב, אנשים רבים נוסעים על רכבת הרים רגשית כאשר הודעה לא נענית מיד, בין אם הודעת טקסט ישירה או DM במדיה החברתית. זה מונע על ידי ההשפעה של 'זמינות דיגיטלית' 24/7, ציפייה מושרשת חברתית שנמען נמצא בסביבה כל הזמן וצריך להשיב מיד תשובה.

 

למה יש אנשים שמתעצבנים כל כך, במיוחד בעידן שבו אנשים רבים לוקחים גמילה דיגיטלית להפסקות בריאות הנפש, ואחרים עסוקים בלהטוטנות במשימות חיים?

 

אנשים עדיין מתקשרים בדרכים שונות; חלקם מחוברים כל הזמן לטלפונים שלהם, בעוד שאחרים רוצים להתנתק מהם לחלקי זמן. אבל המתחים על זמני התשובות עשויים להגיע גם לנורמות חברתיות – או היעדרן. התפתחויות חדשות בטכנולוגיה דיגיטלית עלו על הניסוח של פרדיגמות תקשורת חדשות המוסכמות הדדית, כך שכאשר נשלח טקסט, לא כולנו מגיבים לפי אותם 'כללים'.

 

עלייתה של טכנולוגיית התקשורת המהירה הביאה את הציפייה שאנשים יהיו תמיד פעילים וזמינים כל הזמן. ואנחנו מאוד: נתונים מסקר אחד משנת 2021 הראו ש-30% מהאמריקאים אומרים שהם 'כמעט כל הזמן' באינטרנט, במיוחד בעידן המגיפה.

 

"זה שילוב של סלולר שנמצא בכל מקום – לרוב האנשים יש טלפונים ניידים [עם] כל פלטפורמות התקשורת, ולכן הם מסוגלים להגיב מיד – והנורמות משתנות כרגע", אומר ג'ף הנקוק, פרופסור לתקשורת באוניברסיטת סטנפורד , ומנהל מעבדת המדיה החברתית שלה.

 

פשוט, יש יותר דרכים ליצור קשר עם אנשים מאי פעם, והלחץ להגיב נעשה יותר ויותר מנורמל, מכיוון שפלטפורמות התקשורת הללו תקומות בכיסנו, בכל מקום אליו אנו הולכים. לכאורה אנחנו תמיד יכולים להשיב, אז אנחנו 'צריכים'.

 

בנוסף, האפליקציות ופלטפורמות המדיה החברתית בטלפונים שלנו הטמיעו תקשורת 24/7 בחיי היומיום שלנו – מה שקורה במיוחד עם עליית העבודה מרחוק. תגובות מהירות הפכו לפרדיגמה במקום העבודה, שכן עיכוב בכתיבה חזרה לבוס משקף אותך בצורה גרועה.