עלייתה של התנועה נגד העבודה

עובדים רבים מתוסכלים מאופי העסקה. אבל כמה עובדים שמאסו שואלים שאלה גדולה יותר: מה מטרת העבודה?

 

כריס, איש IT בארה"ב, אומר שהוא חווה תנאי עבודה איומים בתפקידיו האחרונים. לדבריו, שני מעסיקים נפרדים, אחד ללא דמי מחלה והשני רק חופשה בת שבוע, אילצו אותו לחזור לעבודה למרות מחלה. בעבודות אחרות עתירות עבודה, הוא אומר שבסופו של דבר נאלץ לטפל בפצעים שלו.

 

אבל זה היה תפקיד בתמיכת לקוחות שדחף אותו רחוק מדי. עבודתו, ששילמה פחות מ-13 דולר (9.40 ליש"ט) לשעה, כללה בדיקה אם התלויים של אנשים זכאים לביטוח בריאות. הוא אומר שהוא היה מפוטר אם היה נותן למתקשרים מידע מועיל מסוים שהוא לא מורשה לחשוף, כמו כמה זמן היה להם להגיש את הניירת שלהם.

 

"היו אנשים שממש התחננו על חייהם בטלפון, ולא יכולתי לעשות שום דבר בקשר לזה", הוא אומר. "זה שבר אותי לנקודה שבה הבנתי ששום דבר במערכת הזו לא עובד… זה חוסר האמפתיה והאדיבות האנושית. אני לא בטוח איך זה נעלם".

 

שנתיים לתוך המגיפה, עובדים ברחבי העולם עייפים. בריאות נפשית ירודה ושחיקה שכיחות, במיוחד בקרב עובדים בשכר נמוך ועובדים חיוניים. תקופה ממושכת זו של אי ודאות גרמה לרבים לבחון מחדש את התפקיד שמעסיקיהם ממלאים בהחמרת המצב; מספר שיא של עובדים עוזבים מקומות עבודה בחיפוש אחר אפשרויות טובות יותר.

 

אבל יש אנשים שהולכים רחוק יותר, תוהים בקול אם יש מטרה לעבודתם – או למערכת הכלכלית עצמה. אנשים אלה הם חלק מתנועת ה'אנטי-עבודה', המבקשת לחסל את הסדר הכלכלי העומד בבסיס מקום העבודה המודרני. אנטי-עבודה, שיש לה שורשים בביקורת כלכלית אנרכיסטית וסוציאליסטית, טוענת שחלק הארי של המשרות של היום אינן נחוצות; במקום זאת, הם אוכפים עבדות בשכר ומונעים מהעובדים את מלוא הערך של תפוקתם.

 

עם זאת, זה לא אומר שלא תהיה עבודה. תומכי התנועה נגד העבודה מאמינים שאנשים צריכים להתארגן בעצמם ולעבוד רק ככל שצריך, במקום לעבוד שעות ארוכות יותר כדי ליצור עודפי הון או סחורות.

 

לפני כמה שנים, אנטי-עבודה היה רעיון קיצוני ושולי, אבל התגלמות המגיפה של תנועה זו גדלה מהר יותר והפכה מוכרת יותר מחוץ למעגלים הפוליטיים הללו.

 

הקהילה גדלה במהירות. בתקופה שבה חוסר שביעות רצון של עובדים וזכויות עובדים נמצאים בבדיקה אינטנסיבית, עד כמה משמעותי העניין הגובר בתנועה זו – והאם היא יכולה לעזור למלא תפקיד ביצירת שינוי?