מה הבוסים באמת חושבים על עבודה מרחוק?

מנהלים רבים משתוקקים להחזיר את הצוות למשרד, למרות שעובדים דוגלים במערך חלופי. מדוע – וכיצד זה ישנה את עתיד העובדים?

 

רוכנים על השולחן שלהם כדי לשאול עמית שאלה מהירה, יוצאים באופן ספונטני לסיעור מוחות של הליכה ודיבור ויודעים שכולם מחוברים לחיבור Wifi יציב. אלו הן רק כמה מהסיבות לכך שג'יימס רוג'רס, בן 26, אוהב לנהל את הצוות שלהם מהמשרד, במקום משולחן המטבח.

 

"אנחנו כעסק קודם כל משרד, ובאופן אישי אני מאמין שנוכל להיות כוח עבודה חזק יותר כשאנחנו מתבססים במשרד במשרה מלאה", אומר רוג'רס, מוביל ליחסי ציבור דיגיטליים בסניף הלונדוני של תוכן עולמי בריטי-אמריקאי סוֹכְנוּת. המשרד החל לתת לעובדים אפשרות לחזור למשרד במשרה חלקית באפריל. "המטרה שלנו היא שכמה שיותר מהצוות שלנו יחזרו למשרד לעתים קרובות ככל האפשר בחודשים הקרובים."

 

מומחי משאבי אנוש אומרים שהגישה של רוג'רס מעידה על מגמה רחבה. למרות סקרים גלובליים רבים המצביעים על כך שעבודה מרחוק הייתה חוויה חיובית עבור חלק ניכר מהעובדים, ושהרבה (אם כי לא כולם) רוצים שהיא תימשך, הרבה בוסים לא מסכימים.

 

בארה"ב, עצום של 72% מהמנהלים המפקחים כיום על עובדים מרוחקים יעדיפו שכל הכפופים להם יהיו במשרד, על פי מחקר עדכני עבור האגודה לניהול משאבי אנוש, שנראה על ידי BBC Worklife ביולי. סקר שנערך ביוני שנערך בקרב מנהלי בריטניה עבור המכון לניהול Chartered (CMI) הראה שכמחצית ציפו שהצוות יהיה במשרד לפחות יומיים עד שלושה בשבוע.

 

בשוודיה, חברת התקשרות עובדים מונעת נתונים Winningtemp, המשרתת לקוחות ב-25 מדינות, אומרת שהיא כבר שמה לב לסימנים של דחיפה חזרה למשרד, במיוחד בשווקים שבהם יש רמות גבוהות של חיסונים. "אני רואה הרבה חברות מאלצות את זה עכשיו", אומר המייסד והמנכ"ל פייר לינדמרק. "הם מתחילים לומר, 'טוב, עכשיו, לקחת את החיסון השני, אתה צריך להיות במשרד'."

 

כל זה מעורר ויכוחים על למה בדיוק הבוסים מפנים את גבם להגדרות מרוחקות מהר יותר ממה שחזו מומחים רבים, מה זה אומר על עתיד העבודה מרחוק וכיצד זה ישפיע על עובדים שרוצים להיצמד לשגרת העבודה שלהם במגפה.

צורך בשליטה

למרות שהעלייה בעבודה בבית במהלך Covid-19 הוכיחה שעובדים יכולים להיות פרודוקטיביים מחוץ למשרד, מומחי משאבי אנוש מציינים שמנהלים רבים חוו אובדן שליטה בהשוואה לתקופות טרום מגיפה. היפוך מדיניות של עבודה מרחוק וקידום מנטליות חזרה למשרד עשויים, לפחות בחלקם, להיות תלויים ברצון להחזיר שליטה מסוימת.